Jak łatwo zapamiętać numer telefonu?Prosty sposób na zapamiętywanie


Jest sobotni wieczór, domówka u znajomego, poznajesz dziewczynę swojego życia. Jest zjawiskowo piękna, piekielnie inteligentna, ma podobne do Twojego poczucie humoru, świetnie Wam się rozmawia, ale jutro musi wstać wcześnie więc szybko opuszcza imprezę. Prosisz ją o numer telefonu, zapomniałeś jednak smartfona, dlatego ona zapisuje Ci go na wewnętrznej stronie dłoni, lub pudełku zapałek, tudzież na serwetce, po czym opuszcza imprezę.

Z tęsknoty za nią wypijasz kilka drinków. Budzisz się następnego ranka w swoim łóżku, przypominasz sobie wydarzenia minionej nocy i twarz pięknej nieznajomej, zrywasz się na równe nogi i w porannym szale przetrząsasz mieszkanie w poszukiwaniu numeru telefonu, którego nigdzie nie jesteś w stanie zlokalizować. 

W komediach romantycznych to zwykle świetny wstęp do przeprowadzenia pary bohaterów przez niezliczoną ilość zabawnych perypetii, prowadzących do happy endu, w normalnym życiu, taka sytuacja oznaczać może nie lada problem. Zanim więc  do niej dojdzie pozwól, że pokażę Ci prostą metodę skojarzeniową, dzięki której zapamiętywanie numerów telefonów nie będzie już nigdy stanowiło dla Ciebie problemu.

Żeby tego dokonać posłużę się przykładem. Wyobraź sobie że chcesz zapamiętać taki oto ciąg cyfr, składający się na numer telefonu:

123456789

Pierwsze co musisz zrobić to rozbić go na mniejsze elementy, używając skojarzeń, jakie przyjdą Ci do głowy. 

123 – mnie ta liczba kojarzy się ilością lat, jaką Polska pozostawała pod zaborami
45 – to rok zakończenia II Wojny Światowej (kolejne historyczne skojarzenie, jednak to pierwsze, co przychodzi mi do głowy, nie ma więc sensu kombinować dalej, pierwsze skojarzenia są bowiem najsilniejsze i najszybciej się utrwalają)
6 – to najwyższa szkolna ocena
7- szczęśliwa liczba
89 – to rok urodzenia mojego najlepszego przyjaciela.

Oczywiście Twój podział cyfr i skojarzenia będą zapewne zupełnie różne. Kiedy już dokonasz podziału, stwórz sobie w głowie zabawną, ciekawą, absurdalną, jedyną w swoim rodzaju historyjkę nawiązującą do liczb składających się na numer telefonu. Na przykład taką:

123 – to zabór
45 – wojna
6 – najwyższa ocena
7 – szczęśliwa liczba
89 – rok urodzenia najlepszego przyjaciela

Trzymasz w dłoni telefon starając się przypomnieć numer telefonu dziewczyny. Dzwonisz do niej bo chcesz ją zabrać(123) na randkę. Zdajesz sobie sprawę, że w miłości, jak na wojnie(45) wszystkie chwyty dozwolone, dlatego zrobisz wszystko, by dobrze wypaść i by oceniła Cię na najwyższą ocenę(6). Zdajesz sobie sprawę, że kiedy tak się stanie będziesz bardzo szczęśliwy(7), zaraz po spotkaniu z dziewczyną marzeń zapewne zadzwonisz do swojego najlepszego przyjaciela(89), by zrelacjonować mu przebieg randki!

Dzięki takim historyjką numer telefonu automatycznie ułoży się w Twojej głowie i będziesz w stanie przywołać go z największych nawet odmętów pamięci, w każdej chwili.

Zatem powodzenia!

Łukasz Sikora
foto:  Unsplash

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.